ismailkuran.com
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi , bilimle sanatın aynı potada eridiği bir alandır...

Burun Estetiği - Rhinoplasty
 
Estetikburun ameliyatıgenel anesteziyle veya sedasyon-lokal anesteziyle yapılabilen, önceden yapılan planlamalar doğrultusunda, burnun şeklinin değiştirildiği bir operasyondur. Çoğu zaman, septum deviasyonu ve konka hipertrofisi gibi solunum zorluğuna yol açan problemler eşlik edebilir.

Ameliyat öncesi dönemde yapılan endoskopik muayene ile bu sorunların detayları ortaya konur ve ameliyat planı içinde tedavileri düzenlenir. Ameliyat süresi, yapılacak işlemlerin detaylarına göre 1 - 1.5 saatibulur. Bu süre, daha once bir operasyon geçirmemiş kişiler için geçerlidir. Önceden bir operasyon geçirmiş ve iyi netice alamamış kişilerde ameliyat süresi daha uzun olabilir. Estetik burun ameliyatlarında, önemli yeniliklerden biri tampon kullanılmamasıdır, burun içi örtüsü dikilerek, tampon baskısına gerek olmamasi sağlanır. Nadiren, operasyon sonunda, sızıntı çoksa, nefes alıp vermeye izin veren, içinde küçük bir boru olan bir basittampon kullanılabilir.

Burun estetiği ameliyatın bitiminde burun üstüne ince bir bant ve plastik bir kalıp yerleştirilir. Ameliyat sonrasında, genellikle 1 gece hastanede kalması beklenir. Operasyon bitince, göz çevresine soğuk uygulaması yapılır ve 3-4 saat içinde birşeyler yemek , içmek ve yürümek mümkün olur. Ameliyattan 1 hafta sonra burun üstündekiplastik kalıpalınır ve başka bir şey uygulanmaz. ( Önceki yıllarda, kalıp çıktıktan sonra 1hafta daha bant uygulardık.)

Ameliyat sonrası ilk 2 gün hafif morluk ve şişlik oluşur. 3. Gün azalmaya başlar.1. haftanın sonunda, kalıplar alındığında, morluk ve şişlikler hafif bir makyajla kamufle edilebilecek kadar azalmıştır. Kalıp alınır alınmaz, burun şekli ile ilgili değişiklikler büyük oranda görülür, ancak son şeklin oluşması ve tüm detayların ortaya çıkması daha uzun bir zamanı gerektirir. İlk ay, %60-70 oranında, 6 ay ila 1 yıl içindetam olarak netice oluşur.

 

  

Adres/Address : Hakki Yeten C. No:11 Center 1 Blok D:73 Fulya / Sisli PK: 34265 Istanbul-Turkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-urkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-Mail : info@ismailkuran.com
Tüm Hakları İsmail Kuran Estetik Merkezi'ne aittir..2010-2012 All right belongs to Ismail Kuran Estetik Merkezi since 2011 (Copyright)
Daha fazla bilgi için / For more information : info@ismailkuran.com
 

A Project of bworksBT  
  Direkt İletişim/Contact : 0212 215 51 51 / 0212 296 18 18   |    Onlinle Randevu / Online Appointment     |    Soru Sorun / Ask a Question