ismailkuran.com
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi , bilimle sanatın aynı potada eridiği bir alandır...

Alın ve Kaş Estetiği
 
 

Göz çevresinde yaşlanma bulguları ile başvuran kişilerde, kaşlar ve alın bölgesinde gevşeme, sarkma, kırışıklıklara rastlanması nadir değildir. Özellikle kaşların düşüklüğünün çoğu zaman farkında olunmaz ve üst göz kapağındaki yığılmadan şikayet edilir. Kaşların hafifçe yükseltilmesi ile üst göz kapağındaki yığılma azalıyorsa sorunun kısmen kaşların düşüklüğü ile ilgili olduğu düşünülür.


Kaşlar erkek ve kadınlarda farklı yerleşimdedir. Kadınlarda, kaşın kuyruk bölümünün göz çevresi kemiğinin üst sınırından yaklaşık 1 cm yukarıda olması beklenirken, erkeklerde kaş genellikle kemikle aynı hizadadır.

En basit kaş kaldırma estetiği yolu, geçici bir işlem olan botox enjeksiyonlarıdır. Basit ve etkilidir. Bir diğer işlem, minimal girişimler arasında sayılan, bir dikiş halkası ile kaş kaldırma işlemidir. Lokal anestezi altında uygulanabilir. Saçlı deri ile kaş arasında bir halka biçiminde yerleştirilen kalıcı bir iplik kaşın daha yukarıda bir pozisyonda kalmasını sağlayabilir. Güvenli bir teknik sayılmaz. Tekrarlanması gerekebilir. Ancak, basit olduğu için bazen tercih edilmektedir. Kaşın sadece kuyruk bölümünün yükseltilmesi gerekiyorsa en çok tercih ettiğim yöntem, saçlı deri içinde yaptığım 2,5/3 cm’lik bir kesiden cerrahi olarak kaşın kuyruk bölümünün serbestleştirilmesi ile daha yüksek bir noktada tespit edilmesidir. Şakak bölgesindeki kasın zarı tespit için kullanılır. Yöntem basit, pratik ve cerrahi özelllikleri nedeniyle etkili ve genellikle kalıcıdır.


Kaş ile birlikte tüm alında yaşlanma bulguları varsa ve gevşemişse tercihim Endoskopik alın germe tekniğidir. Bu teknikte, yaklaşık 3-4 mm lik bir kamera yardımı ve ince instrumanlarla saçlı deride açılan küçük kesilerden girilerek tüm alın serbestleştirilir ve sağlam tespitlerle daha yukarı bir noktada tespitler yapılır. Bu işlem kaş arasında derin çizgilere yol açan kasların zayıflatılmasına imkan verir.

İşlem için alternatif uygulamalar mümkündür. Sadece lokal anestezi genellikle tercih edilmez. Sedasyon( kol damarından verilen bazı ilaçlarla derinliği ayarlanabilen bir uyku hali yaratılması) ve lokal anestezi kombinasyonu tercih ettiğim yöntemdir. İlave işlemler yapılacaksa bu durumda genel anestezi daha uygun bir yöntem olabilir.

İşlemden önce başta aspirin olmak üzere kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınmak gerekir. Görmenizle ilgili sorunlarınız varsa, aşırı sulanma veya kuruluk mevcutsa bunları bildirmenizde yarar vardır.


 

 

 


 

  

Adres/Address : Hakki Yeten C. No:11 Center 1 Blok D:73 Fulya / Sisli PK: 34265 Istanbul-Turkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-urkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-Mail : info@ismailkuran.com
Tüm Hakları İsmail Kuran Estetik Merkezi'ne aittir..2010-2012 All right belongs to Ismail Kuran Estetik Merkezi since 2011 (Copyright)
Daha fazla bilgi için / For more information : info@ismailkuran.com
 

A Project of bworksBT  
  Direkt İletişim/Contact : 0212 215 51 51 / 0212 296 18 18   |    Onlinle Randevu / Online Appointment     |    Soru Sorun / Ask a Question