ismailkuran.com
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi , bilimle sanatın aynı potada eridiği bir alandır...

Dudak Estetiği
 
Dudağın şekli ve volümü ile ilgili yapılan işlemler bir kaç başlıkta toplanabilir.

Dudak Dolguları
En sık uygulama, hyaluronik asit ile dudak konturu ve volümünün geliştirilmesidir. İşlem ofiste yapılabilen basit bir uygulamadır. Dudağı uyuşturan bir krem uygulandıktan sonra Hyalunorik asit içeren bir dolgu ile seri enjeksiyonlar yapılarak once dudak kontürü belirginleştirilir daha sonra tuberkül denilen dudağin pembe bölümü dolgunlaştırılır. İşlemden sonra ilk bir kaç gün şişlik ve hassasiyet beklenir, ancak günlük hayatı etkileyecek düzeyde sorun beklenmez. Bu uygulama genellikle 6 ay ila 1 yıl etkilidir, tekrarlanabilir.

Dudağa Yağ Enjeksiyonu
Vücuttan alınan yağ dokusu, süzülüp konsantre hale getirildikten sonra ince bir kanül yardımıyla dudağa enjekte edilebilir. Yağ alma işlemi vucutta fazlalık olan herhangi bir bölgeden, bel, karın, sırt veya bacaktan yapılabilir. 2 mmlik bir kesiden yağı almak mümkündür. Alınan yağ serumla yıkanıp konsantre hale getirilir ve dudağa aktarılır. İşlem lokal anestezi ile veya sedasyonla yapılabilir, hastanede kalmayı gerektirmez. İlk günler aşırı bir şişlik oluşabilir. Soğuk kompres uygulaması faydalıdır. Genellikle 1 hafta içinde şişlik azalır. Etki dolgulara kıyasla daha uzun ama önceden tahmin edilebilir olmaktan uzaktır. 6 ay veya 1 yıl sonra işlemin tekrarlanmasını gerektirebilir.

Dudağa Fasya Yerleştirilmesi
Yüz germe ameliyatları sırasında , deri altındaki fasya dokusundan alınan şeritler dudağa dolgunlk sağlamak amacıyla yerleştirilebilir. Ameliyat sonrarı iyileşme zaman alır, dudakta geçicide olsa duyu kaybına yol açabilir.

Dudakta M Plasti
Lokal anestezi altında, basit bir girişimle, dudağın ağız içinde yer alan kırmızı örtüsünün görünür bölüme kaydırılması mümkündür. Agız içindeki bolüm W gibi kesilir ve M harfi gbi ilerletilir. İşlem basit, iyileşme hızlıdır. İlk günler yumuşak gıda alınması gerekir, ağız içindeki dikişler yaklaşık bir haftada dökülür. Etkisi kalıcıdır, ilk haftalarda dudakta hafifte olsa bir sertliğe yol açabilir. Çok bilinen bir teknik olmasada, yararlı ve etkin bir tekniktir. Yabancı cisim kullanılmadığı ve dudağın iç dokularının görünür bölüme kaydırılmasından dolayı dudakta herhangi bir yabancı doku hissi yaratmaz.

 

  

Adres/Address : Hakki Yeten C. No:11 Center 1 Blok D:73 Fulya / Sisli PK: 34265 Istanbul-Turkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-urkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-Mail : info@ismailkuran.com
Tüm Hakları İsmail Kuran Estetik Merkezi'ne aittir..2010-2012 All right belongs to Ismail Kuran Estetik Merkezi since 2011 (Copyright)
Daha fazla bilgi için / For more information : info@ismailkuran.com
 

A Project of bworksBT  
  Direkt İletişim/Contact : 0212 215 51 51 / 0212 296 18 18   |    Onlinle Randevu / Online Appointment     |    Soru Sorun / Ask a Question