ismailkuran.com
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi , bilimle sanatın aynı potada eridiği bir alandır...

Yüz İmplantları
 
Çene ve elmacık kemiğinin yüzün estetik oranları ve dolayısıyla estetik görüntüsünde büyük payı vardır. Yüzün oranları değerlendirilirken bu bölgeler mutlaka göz önünde bulundurulur. Çene ve çene ucu problemlerini değerlendirirken, diş kapanımı kontrol edilir. Dişlerin ideal kapanımında olmaması durumunda, once ortodontik tedavi, daha sonra çeneye yapılacak cerrahi girişimlerle hem diş kapanımı, hemde çene ucunun pozisyonu ideal hale getirilir. Diş kapanımı ile ilgili bir sorun yoksa, konu sadece çene ucu ve/veya çene yanı için protezler uygulanabilir. ile sınırlı ise farklı tekniklerden en uygunu seçilir.

Elmacık kemiği incelenirken ise üst çene gelişimine bakılır. Sorun sadece elmacık kemiğinin boyut ve pozisyonunda ise malar protezler, üst çene gelişiminde genel bir yetersizlik varsa ortognathik cerrahi gündeme girer.

Çene ucu ve yanı protezleri

Medpor veya silikon protezler çeşitli şekil ve boyutlarda, çene ucunun büyütülmesinde, şekillendirilmesinde kullanılabilir. Genellikle, ağız içinde küçük bir kesi ile protezin çene ucunda yerleştirileceği cep hazırlanır. İstenilen boyut ve şekilde protez seçilerek yerleştirilir. Çene ucu dışında, çene yan kenarlarının genişletilmesi için dizayn edilmiş protezlerde mevcuttur. Bunların kullanımı da çene ucu protezleri gibidir. Protez yerleştirme işlemi çoğu zaman genel anestez altında yapılır. Ameliyat yaklaşık 45 -60 dakikadır. Protezler açılan cebin durumuna gore bazan küçük vidalarla tespit edilir ve hareketleri engellenir.

İşlem sonrası, çeneye bantlarla tespit yapılır ve 3-4 gün sonra alınır. İlk günlerde, yumuşak gıda ile beslenmek , sert gıdalardan kaçınmak gerekir. Hassasiyet, şişlik , alt dudakta uyuşukluk ilk günlerde beklenir, daha sonra hızla düzelir. Geç dönemde, nadirde olsa, proteze reaksiyon, tespit edilmemişse protezde yer değişikliği, protezin kenarlarının ele gelmesi karşılaşılabilen durumlardır. Protezin törpülenmesi veya değiştirimesi gerekebilir.

Elmacık Kemiği protezleri – Malar protezler

Malar protezler, yağ enjeksiyonları uygulanmaya başlandığından bu yana daha az kullanılmakla birlikte son derece etkili uygulamalardır. Çoğu zaman agız içinde, üst çeneye yakın bir kesi ile yerleştirilmeleri mümkündür. Medpor veya silikon protezler değişik biçim ve boyutlarda hazır olarak üretilmişlerdir, ayrıca silikon bloklardan ameliyat sırasında şekillendirilerek yerleştirilebilirler. Hazır protezlerin biçimleri daha düzgündür ve gerekirse ameliyat sırasında törpülemek, yontmak mümkün olur. Protezlerin, nadirde olsa, yer değiştirme, reaksiyon yapma olasılığı vardır. Sert travmalardan sonra, protez kırılması veya ortaya çıkmaları söz konusu olabilir. Anılan sorunlar yeni cerrrahi girişim gerektirebilir.


 

  

Adres/Address : Hakki Yeten C. No:11 Center 1 Blok D:73 Fulya / Sisli PK: 34265 Istanbul-Turkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-urkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-Mail : info@ismailkuran.com
Tüm Hakları İsmail Kuran Estetik Merkezi'ne aittir..2010-2012 All right belongs to Ismail Kuran Estetik Merkezi since 2011 (Copyright)
Daha fazla bilgi için / For more information : info@ismailkuran.com
 

A Project of bworksBT  
  Direkt İletişim/Contact : 0212 215 51 51 / 0212 296 18 18   |    Onlinle Randevu / Online Appointment     |    Soru Sorun / Ask a Question