ismailkuran.com
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi , bilimle sanatın aynı potada eridiği bir alandır...

Deviasyon ve Konka Tedavisi
 
 

Deviasyon ve Konka Tedavisi

 

Burun içinde, burnu iki odaya ayıran kıkırdak ve kemikten oluşan bölüme septum denir. Burun içinde, yanlarda mevcut kemik ve yumuşak dokudan oluşan bölüme ise konka denilir.


Burun içindeki orta bölmenin yanlara doğru eğriliğine deviasyon, konkaların büyüyerek solunum yolunu daraltmasına ise konka hipertrofisi denir. Burun estetiği içi başvuran hastaların önemli bir bölümünde, septum deviasyonu ve /veya konka hipertrofisi de bulunabilir. Ameliyat sırasında, bu sorunların giderilmesi gerekir. Bu nedenle, nefes alıp vermekle ilgili bir sorun olup olmadığını, ameliyattan once, hem sorgulayarak, hemde rinoskopik ve endoskopik muayene ile değerlendirmek gerekir. Muayene yapıldığında gerek varsa tomografik inceleme istenir. Alerjik sorunlar varsa, öncelikle ilaç tedavisi önerilebilir.


Deviasyon ve konka cerrahisi, estetik burun ameliyatının ayrılmaz bir parçasıdır. Ayrı ayrı ameliyatlarla tedavi eski ve günümüzde kabul edilemez bir yaklaşımdır.


Modern rinoplasti uygulamalarında, burnun anatomik yapısının korunması ve destek noktaları oluşturulması hedeflendiği için, septumdan elde edilen kıkırdağın kullanılması yaygın bir tekniktir. O nedenle, septum cerrahisi burun estetik ameliyatlarının temel bir parçasıdır. Bu işlem sırasında, varsa bir deviasyonun giderilmesi mümkündür. Konka ile ile ilgili Radyofrekans ile küçültme, içindeki kemiğin kırılması veya kısmen çıkarılması, konkanın olduğu gibi dışa doğru itilmesi burun estetiği ameliyatı sırasında uygulanabilir. İşlemden sonra, burun içinde solusyonlar kullanılması ve belirli aralıklarla endoskopik muayene yapılması ve ağız yoluyla ilaçlar-ödem çözücü, alerji ilaçları- gerekebilir.


Prof. Dr. İsmail KURAN


 

  

Adres/Address : Hakki Yeten C. No:11 Center 1 Blok D:73 Fulya / Sisli PK: 34265 Istanbul-Turkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-urkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-Mail : info@ismailkuran.com
Tüm Hakları İsmail Kuran Estetik Merkezi'ne aittir..2010-2012 All right belongs to Ismail Kuran Estetik Merkezi since 2011 (Copyright)
Daha fazla bilgi için / For more information : info@ismailkuran.com
 

A Project of bworksBT  
  Direkt İletişim/Contact : 0212 215 51 51 / 0212 296 18 18   |    Onlinle Randevu / Online Appointment     |    Soru Sorun / Ask a Question