ismailkuran.com
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi , bilimle sanatın aynı potada eridiği bir alandır...

Çevresel Karın Germe
 

ÇEVRESEL KARIN GERME –CIRCUMFRENTIAL ABDOMINOPLASTY

ÇEVRESEL KARIN GERME NEDİR?

Karın germe ameliyatları standart ameliyatlar değildir.Hastanın karın bölgesindeki deformite, bele doğru devam ediyorsa yapalacak işlem de daha geniş bir alanı kapsamalıdır. Çevresel karın germe işlemi; karın bölgesi ile birlikte, bele doğru mevcut deri fazlalığı ve yağlanmanın giderilmesinde kullanılır.

ÇEVRESEL KARIN GERME İŞLEMİNDE NE YAPILIR?

Karın bölgesi muayene edildiğinde, sorunlar karın bölgesini aşarak, beli çevreleyecek şekilde arkaya dönüyorsa, karın germe ameliyatının kesisi, bel kıvrımı boyunca uzatılır Bu işlem sırasında, yygın bir liposuction uygulanır. Bu işlem, klasik karın germe ameliyatından daha büyük bir işlem olduğundan ve karın dışında çepeçevre beli kapsadiğindan çevresel karın germe ( circumfrential abdominoplasty) adı verilir.

ÇEVRESEL KARIN GERME İŞLEMİNİN İYİLEŞME SÜRECİ NASILDIR?

Genellikle 3 gece hastane kalımı yeterlidir. İşlemi izleyen 24-48 saat gerginlik, ağrı ve hassasiyet belirgindir, hareketler sınırlıdır. Dik durmak pek mümkün olmaz. . 3. Gün , gerginlik hissi azalır. 6 Hafta kadar korse kullanımı gerekir. 2-3 hafta içinde , günlük yaşam aktivitelerine dönülmeye başlanır, ancak 6. Hafta sonuna kadar korse kullanımı gerekir. Oluşan izler, ilk aylarda belirgindir, zaman içinde giderek solar.

ÇEVRESEL KARIN GERME HER HASTAYA UYGULANABİLİR Mİ?

Karın germe adayı olan hastalarda, bele doğru yağlanma ve deri fazlalığı, sarkma varsa uygulanabilir.

ÇEVRESEL KARIN GERME BAŞKA İŞLEMLERLE BİRLİKTE YAPILABİLİR Mİ?

Kişinin genel durumu uygun, laboratuvar bulguları uygunsa çevresel karın germe işlemi, başta liposuction olmak üzere bir çok cerrahi işlemle ( meme, burun vs) birlikte yapılabilir. Bu işlemlerin birlikte yapılması iyileşme sürecini bir miktar uzatabilir.

MİNİKARIN GERME İZİ NE KADARDIR?

Genellikle, tam karın germe işlemine kıyasla daha kısadır. Kasıktan geçecek şekilde planlanır. Yana doğru uzunluğu deri fazlalığının miktarı ve yanlara, bele doğru yayılma miktarı ile ilgilidir. İzin kısa tutalmaya çalışılması, yanlarda, kopek kulağı adını verdiğimiz deri katlantıları oluşmasına yol açabilir. Bunlar, daha sonra gerekirse lokal anestezi altında düzeltilebilir.

Prof. Dr. İsmail KURAN


 

  

Adres/Address : Hakki Yeten C. No:11 Center 1 Blok D:73 Fulya / Sisli PK: 34265 Istanbul-Turkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-urkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-Mail : info@ismailkuran.com
Tüm Hakları İsmail Kuran Estetik Merkezi'ne aittir..2010-2012 All right belongs to Ismail Kuran Estetik Merkezi since 2011 (Copyright)
Daha fazla bilgi için / For more information : info@ismailkuran.com
 

A Project of bworksBT  
  Direkt İletişim/Contact : 0212 215 51 51 / 0212 296 18 18   |    Onlinle Randevu / Online Appointment     |    Soru Sorun / Ask a Question