ismailkuran.com
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi , bilimle sanatın aynı potada eridiği bir alandır...

Burun Rekonstrüksiyonu
 
 

BURUN ONARIMI – BURUN REKONSTRÜKSİYONU

Burunun kısmen veya tamamen doku kaybına uğraması doğumsal problemler , kazalar veya tumor ameliyatları sonrası ortaya çıkabilir.


Eksik dokunun boyut ve özelliklerine gore onarım yapılabilir. Amaç, eksik dokuyu onarırken, en az zararla vücudun diğer dokularından yararlanmaktır. Küçük doku kayıplarında, burunun kendi dokularından kaydırma yöntemleri ile onarım mümkündür. Daha büyük doku eksikliklerinde ise, yanak dokusu, alın dokusu, bunlarda yeterli değilse, mikrocerrahi teknikleri kullanılarak vücudun burundan uzak bölgelerinden doku nakilleri yapılır.


Öncelikle, burunda eksik dokunun içeriği araştırılır. Dış deri ve iç deriye ek olarak kıkırdak ve kemik doku eksikliği incelenir. Burun 3 boyutlu ve komplex bir yapıya sahip olduğu için onarım planı da ince detaylar gerektirebiliyor ve hazırlık aşaması veya rötüş gibi ek ameliyatlar gerektirebiliyor.


Bir kaza sonrası oluşmuş kayıpta,once dokuların iyileşmesi beklenip, onarımı ileri bir tarihe bekletmek gerekirken, tumor ameliyatlarında, aynı anda doku çıkarılıp geçici bir onarım planlanabileceği gibi, çıkarılan dokunun yeterli tedaviyi sağladığı düşünülüyorsa aynı ameliyatta tam bir onarım planlanabilir.


Onarımı izleyen ilk döneme kıyasla, yaklaşık 6 ay içinde transfer edilen doku daha iyi bir doku , renk uyumu sağlar.


Burun onarımı uygulanan hasta, zamanın lehine işlediğini, ancak, ilerleyen zaman diliminde, daha iyi bir estetik ve fonksiyonel sonuç sağlamak için ilave müdahalelerin gerekebileceğini bilmelidir.


Özellikle, büyük doku kayıplarında, getirilen doku başlangıçta kabarık ve farklı renkte olabilir.


İnce bir deri nakli yapılan durumlarda, onarılan bölge çukur ve morumtrak renkte olabilir. Zamanla çukurluk dolar ve renk normal renge dönüşür.

Prof. Dr. İsmail KURAN


 

  

Adres/Address : Hakki Yeten C. No:11 Center 1 Blok D:73 Fulya / Sisli PK: 34265 Istanbul-Turkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-urkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-Mail : info@ismailkuran.com
Tüm Hakları İsmail Kuran Estetik Merkezi'ne aittir..2010-2012 All right belongs to Ismail Kuran Estetik Merkezi since 2011 (Copyright)
Daha fazla bilgi için / For more information : info@ismailkuran.com
 

A Project of bworksBT  
  Direkt İletişim/Contact : 0212 215 51 51 / 0212 296 18 18   |    Onlinle Randevu / Online Appointment     |    Soru Sorun / Ask a Question