ismailkuran.com
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi , bilimle sanatın aynı potada eridiği bir alandır...

Burun Revizyonu / Sekonder Ronoplasti
 
Burun ameliyatları çok yaygın ameliyatlardır. Ancak, sonuç bazen istenildiği gibi olmayabilir ve ikinci müdahele gerekebilir. Burada, ikincil-sekonder müdahaleleri ikiye ayırmak gerekir. Birinci gurupta, küçük sorunlar-burun sırtında hafif bir çıkıntı, burun ucu açısında minimal bir değişiklik gibi- için planlanacak basit müdahaleler yer alır. İkinci gurupta ise, deneyimsiz kişilerce yapılan ve oldukça komplike sorunların düzeltilmesi için kaburga kıkırdağı, kulak kıkırdağı gibi dokulara ihtiyaç duyulan kapsamlı ameliyatlar yer alır.

Çok iyi planlanan ve deneyimli ellerde yapılan ameliyatlarda bile % 5 oranda, küçükte olsa basit müdahaleler gerekebilir. Bu uygulamalar genellikle, burun sırtında hafif bir düzensizlik veya burun ucunda biraz inceltme, burun deliklerinin küçültülmesi gibi uygulamalardır. Asıl sorunlu olan gurup ise, burunda çökme, ciddi eğrilikler, destek kayıpları gibi, ilave doku gerektiren ve hem planlaması hem de cerrahisi ilk ameliyatlardan daha zor olan guruptur. Bu gurupta, deri ve burun içi örtüsünün durumu, kıkırdak ve kemik yapıların özellikleri not edilir ve ameliyat planlanır. Genel anestezi bu gurupta genellikle tercih edilen yöntemdir. Ameliyat içinde karşılaşılabilecek sorunlar için alternatif planlar yapılması gerekebilir. İlk ameliyattan sonra, ikinci ameliyatın yapılmasında aceleci davranmamak, dokuların rahat çalışılabilir hale gelmesini beklemek daha doğrudur. Bu da, yaklaşık 6 ay ile 1 yıllık bür süreyi gerektirir. İkincil ameliyatların iyileşmesi de daha uzun zaman alır, ödem daha fazladır. Bazen beklentilerin iyi konuşulması gerekebilir. Önceki ameliyatın verdiği hasar, ideal olmaktan uzak bir sonuca yol açabilir. Bu durumda, yapılabilecek en iyi uygulamanın ne olduğu ve elde edilebilecek sonuç ayrıntıları ile tartışılmalıdır.

 

  

Adres/Address : Hakki Yeten C. No:11 Center 1 Blok D:73 Fulya / Sisli PK: 34265 Istanbul-Turkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-urkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-Mail : info@ismailkuran.com
Tüm Hakları İsmail Kuran Estetik Merkezi'ne aittir..2010-2012 All right belongs to Ismail Kuran Estetik Merkezi since 2011 (Copyright)
Daha fazla bilgi için / For more information : info@ismailkuran.com
 

A Project of bworksBT  
  Direkt İletişim/Contact : 0212 215 51 51 / 0212 296 18 18   |    Onlinle Randevu / Online Appointment     |    Soru Sorun / Ask a Question