ismailkuran.com
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi , bilimle sanatın aynı potada eridiği bir alandır...

Thermage Yüz Gençleştirme
 

THERMAGE – RADYOFREKANS İLE AMELİYATSIZ İŞLEMLER

Thermage nedir?

Uzun süren araştırmalar sonucunda, ameliyatsız-noninvasive işlemler arasında yer alan, radyofrekans kullanarak bağ dokusunu etkileyen bir teknoloji geliştirilmiştir. Bu konuda, çok sayıda ürün arasında, Thermage, ürettiği enerji ve güç, emniyet parametreleri açısından sağladığı yüksek standart ile dikkati çekmektedir. Thermage ile diğer Radyofrekans cihazları arasındaki fark nedir? Diğer radyofrekans cihazlarına kıyasla Thermage’ın üretebildiği enerji ve güç çok daha yüksektir. Bu nedenle, thermage tek seanslık uygulamalarla etkinlik sağlar. Thermage’ın tek seansta sağladığı etkinlik bazı cihazların 10-15 seansta sağladığı etkinlikten de daha fazladır. Bunun arkasındaki en önemli husus, Thermage’ın ancak eğitimli Doktorlar tarafından kullanılabilecek bir teknolojik cihaz olmasına karşın bir çok diğer radyofrekans cihazının doctor olmayan personel tarafından kullanılabilecek basitlik ve güçte dizayn edilmiş olmasıdır.

Thermage kimlere uygulanır?

Henüz cerrahi işlem gerektirrmeyen düzeyde sorunları olanlar thermage için uygun adaylardır. Bu kişiler, sınırlı sayılabilecek sorunlarını thermage ile hafifletebilir, cerrahi gereksinimini geciktirebilirler. Thermage’dan yararlanabilecek bir diğer gurup ise, aslında cerrahi uygulamalr için uygun aday olmalarına karşın, cerrahi düşünmeyen, cerrahi uygulamalardan çekinen kişilerdir. Bunlar, cerrahinin sağlayabileceği sonuçları elde edemeselerde, Thermage onlara daha sınırlı da olsa gözle görülür bir fayda sağlar.

Thermage hangi bölgelere uygulanır?

En belirgin sonuçların alındığı yer yüz bölgesidir. Alt yüz ve boyun en sık uygulandığı bölgedir. Alın, göz çevresi etkinlik sağladığı alanlardandır. Bunlar dışında, karın, bacak, diz çevresi ve kollarda sınırlı gevşekliklerin giderilebilmesinde Thermage uygulama alanı bulur.

Thermage nasıl uygulanır?

Uygulanacağı bölge temizlendikten ve işlemi kolaylaştıran bir haritalama işleminden sonra seçilen başlığa uygun sayıda atış ile radyofrekans, ayarlandığı güçte Alana uygulanır. İşlem süresi , uygulanacak atış sayısına gore değişir. Yüz uygulamalarında, sure yaklaşık 1 saattir.

Etkisi nasıl, ne zaman olur? Ne kadar surer?

Thermage’ın etkisi işlemden yaklaşık 2 hafta sonra görülmeye başlar. Radyofrekans uygulamasından etkilenen kollajen demetlerinin boyunda kısalma ve yeni kollajen oluşumu görülür. Bu değişiklikler daha gergin bir deri yapısı oluşturur. Etki 4. aya kadar giderek gelişir . Daha sonra etkinliği 18-24 ay devam eder.

Yan etkileri varmıdır?

Sıkılaştırmaya uygun derinlikte etkinliği olan başlık yerine yağ dokusuna etkili daha derin dokulara ulaşabilen başlıklar yüzde kullanılırsa, deri altı yağ dokusunda azalmaya yol açabilir.

Nelerle kombine edilir?

Thermage diğer noninvazif- cerrahi dışı uygulamaların bir çoğu ile kombine edilebilir. Botox ve dolgu uygulamalarının yanısıra, cildin yüzeyinin yenilenmesinde etkili olan fraksiyone laser sistemleri ile de birlikte kullanılabilir.

Thermage tekrarlanabilirmi?

Thermage aynı bölgeye tekrar uygulanabilir. Genellikle ilk uygulamadan 2 yıl sonra tekrarı önerilir.

Sonrasında ameliyat uygulanabilir mi?

Thermage uygulanmasından sonra cerrahi uygulama için bir engel yoktur.

Prof. Dr. İsmail KURAN


 

  

Adres/Address : Hakki Yeten C. No:11 Center 1 Blok D:73 Fulya / Sisli PK: 34265 Istanbul-Turkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-urkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-Mail : info@ismailkuran.com
Tüm Hakları İsmail Kuran Estetik Merkezi'ne aittir..2010-2012 All right belongs to Ismail Kuran Estetik Merkezi since 2011 (Copyright)
Daha fazla bilgi için / For more information : info@ismailkuran.com
 

A Project of bworksBT  
  Direkt İletişim/Contact : 0212 215 51 51 / 0212 296 18 18   |    Onlinle Randevu / Online Appointment     |    Soru Sorun / Ask a Question