ismailkuran.com
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi , bilimle sanatın aynı potada eridiği bir alandır...

Endoskopik Yüz Estetiği
 
Endoskopik Yüz Estetiğinin Avantajarı Nelerdir ?
Alın ve orta yüz germe ameliyatlarında , daha küçük kesilerden endoskopik aletler yardımıyla işlemlerin yapılması şu faydaları sağlar.Kesiler daha küçük olduğu için iz problemi minimaldir. Gene, kesilerin küçük olması iyileşme sürecinin daha hızlı olmasına, ameliyat sonra erken günlerde ağrı ve hassasiyetin az olmasına yol açar.

Endoskopik Yüz Estetiği Kime ve Nasıl Uygulanır?
Genellikle 30-40 lı yaşlarda , yaşlanmanın erken bulguları yüzün alın ve orta yüz gibi sınırlı bölgelerinde görülebilir. Bu durumda, tüm yüzü içine alan geniş cerrahi uygulamalar yerine , gerekli bölgelere sınırlı müdahaleler planlamak daha doğru olabilir. Yüz germedeki uzun kesiler yerine, endoskopik yüz germelerde, saçın içinde kalan 3-4 adet küçük kesilerle işlem yapılır. Bu kesiden sokulan ince optik özellikte bir alet içerde yapılacak işlemleri büyük bir kesi olmadan görmemizi sağlar. Bir kesiden optik sistem sokulurken, diğer kesilerden sokulan aletler kesme, ayırma ve asma işlemlerinin yapılmasını sağlar. Genel veya sedasyon lokal anestezi altında uygulanır. Sadece alın uygulamalarında aynı gün, orta yüze de uygulanacaksa ertesi gün taburcu olunabilir.

Endoskopik Yüz Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır ?
Kesi küçük olduğu için daha rahat bir ameliyat sonrası söz konusudur. Ancak, sanıldığının aksine şişlik endoskopik ameliyatlarda daha fazladır. Nedeni, ameliyatın genellikle kemik zarının altında diseksiyon ile gerçekleştirilmesi ve ameliyatın kapalı bir alanda olması nedeniyle ödemin daha çok olması ve daha yavaş geçmesidir.

Endoskopik Yüz Estetiği Sonuçları Nasıldır ?
Deri fazlalığının olmadığı durumlarda, gevşeklik ve sarkmanın giderilmesinde etkilidir. Doğru diseksiyon ve dokuların tespiti yapılmazsa, sonuçlar uzun etkili olmaz. Endoskopik yüz cerrahisinin önemli yararlarından biri de, iz dışında, klasik yüz germe ameliyatlarında pek etkili olunamayan , orta yüz gibi bölgelerde, etkin girişimler yapılmasını sağlamasıdır.

 

  

Adres/Address : Hakki Yeten C. No:11 Center 1 Blok D:73 Fulya / Sisli PK: 34265 Istanbul-Turkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-urkiye    Tel : +90 212 215 51 51 / 296 18 18   e-sp; e-Mail : info@ismailkuran.com
Tüm Hakları İsmail Kuran Estetik Merkezi'ne aittir..2010-2012 All right belongs to Ismail Kuran Estetik Merkezi since 2011 (Copyright)
Daha fazla bilgi için / For more information : info@ismailkuran.com
 

A Project of bworksBT  
  Direkt İletişim/Contact : 0212 215 51 51 / 0212 296 18 18   |    Onlinle Randevu / Online Appointment     |    Soru Sorun / Ask a Question